Каня ви на цирк в края на юли
Последна промяна 12.12.2021
Каня ви на цирк 🙂 Ако в края на юли сте в София, все още в плен на работни задачи и скучаещи деца, ето едно предложение, което ще разнообрази деня на цялото семейство 🙂
- Кога: 23, 24 и 25 юли
- Къде – София, на паркинга пред Стадион „Академик“, срещу парк „Гео Милев“
- Какво – циркови работилници, множество спектакли и арт инсталации, а акцентът на програмата е на 24 и 25 юли от 20:00 часа със спектакъла „WeLand“ на Цирк MagdaClan от Италия.
- За кого е – за малки и големи
- Вход свободен
- Пълната програма може да следите тук.
Седем циркови артисти, акробати, четирима музиканти, впечатляващ декор и сцена, и много истории за разказване. Това са само част от цифрите, които описват съвременния цирков спектакъл на открито „WeLand“. Той ще гостува в 10 европейски града това лято, а София е първата спирка на общоевропейското турне за климата на артистите от MagdaClan.
Спекатъклът е част от #ClimateOfChange – комуникационна кампания на италианската организация WeWorld и още 15 европейски партньори.
У нас събитието се организира под шапката на 11-ото издание на Мини Арт Фест, като сили обединяват фондация „ЕкоОбщност“ и фондация Мини Арт, за да създадат една магия от изкуство и мотивиращи послания за нашата роля в опазването на природата.
На 23, 24 и 25 юли на паркинга пред Стадион „Академик“ в София ще имате възможност да посетите циркови работилници, множество спектакли и арт инсталации, а акцентът на програмата е на 24 и 25 юли от 20:00 часа със спектакъла „WeLand“ на Цирк MagdaClan от Италия. Входът за всички дейности и спектакли е безплатен.
„WeLand“ e съвременен цирк, въздушна акробатика и музика на живо на преносима мащабна сцена, част от сценографията на спектакъла. Основното послание е климатичната промяна и образът на цялото човешко население, страдащите от бедствия, наводнения, топене на ледовете, опустиняване и пожари.
Спектакълът ни кара да се замислим за малките неща и ни провокира да станем част от глобалното въздействие за подобряване на климата, като променим нашето мислене, поведение и нагласа.
„Екологичната криза е криза на съвременното общество, за преодоляването на която са нужни действия и промени в начина ни на живот“, казва Любомира Колчева, директор на фондация „ЕкоОбщност“. „Радваме се, че усилията на италианските ни партньори доведоха до успешно въвличане в тази кампания на хора от света на изкуството, за да можем заедно да предадем посланието за климатична промяна по достъпен и привличащ малки и големи начин – чрез съвременния цирк. Изменението на климата има силно въздействие върху всички нас. Изкуството ни помага да разберем мащаба и мястото на всеки човек в промяната и ни мотивира да бъдем част от нея.“
Режисьор на спектакъла е Петр Форман, който увлекателно използва пълнокръвни човешки образи, за да предаде разтърсващо послание; зад драматургията стои Флавио Д’Андреа, а сценографията е на Франческо Фасоне.
Ще се приземим в пристанище, докове, кораби, огромни складове и глобалния пазар. „Искаме да създадем символичен контекст, в който хората да разпознаят своето ежедневие и в който зрителите са поканени да обмислят как да приемат, отхвърлят или да се борят с нагласата ни да се отнасяме към всичко като към стока, организирайки така нашия свят върху безмилостни икономически правила, които пораждат големи проблеми, свързани с изменението на климата“, казва сценографът Франческо Фасоне.
Турнето #ClimateOfChange в София ще включи още моноспектакъл на Галина Риом-Ройбек, Шизи импро театър, огнено шоу на „Палячи“ от Варна и ще даде възможност за диалог и дебат с основна тема промените в климата. Очакват ни още много интересни събития и дейности, които предстои да обявим скоро. Стани част от промяната!
За #ClimateOfChange
#ClimateOfChange е общоевропейска комуникационна кампания, водена от италианската организация WeWorld и съфинансирана от Европейската комисия в рамките на програма DEAR, която има за цел да повиши информираността на младите граждани на ЕС за връзката между изменението на климата и миграцията и да ги въвлече в движение, готово не само да промени начина си на живот, но и да подкрепи политики за глобална климатична справедливост.
16 европейски граждански организации и университети са обединили усилията си за постигане на тази цел. От 2020 г. те работят заедно, като провеждат научни и теренни изследвания, дебати в училища и университети и широка европейска комуникационна кампания за повишаване на осведомеността, която да достигне до милионите млади хора на възраст от 16 до 35 г. в 23 държави-членки на ЕС.
Повече може да научите на www.climateofchange.info.
Александра Джандева
Аз съм Александра Джандева – журналист, комуникационен специалист и майка на три деца.
Помагам на предприемачите да покажат своята експертиза и да стигнат до точната публика в медиите и социалните мрежи.
Подкрепям жените, които са на кариерен кръстопът, обмислят преквалификация, търсят идеи за развитие на бизнес или вече имат такъв.